Lekcje biblioteczne

Lekcje biblioteczne w roku szkolnym 2021/2022

W ramach zajęć bibliotecznych biblioteka szkolna w tym roku przystąpiła do II edycji programu "Czytanie ma moc", w którym udział wezmą uczniowie klas I-III. Uczniowie mają możliwość podróżowania z głównymi bohaterami po ich fantastycznym świecie oraz poznać przygody Kefira podróżnika, który towarzyszył nam będzie podczas zajęć.

Zajęcia biblioteczne mają na celu pobudzenie pasji czyteliczej u uczniów jak również doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Czytanie pobudza wyobraźnię oraz kształci aktywność i twórczość u dzieci.

Czytanie książek to prawdziwa przygoda! W podróż po świecie książek w tym roku wyruszymy poznając historie:

- Kefir w Kairze, autorstwa Michała Rusinka,

- Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór, autorstwa Andrzeja Maleszki,

- Wynalazcy, autorstwa Christiane Dorion,

- Zakazane miejsca na świecie, autorstwa Patricka Mankina.

W ramach lekcji dzieci otrzymają Paszport podróżnika po książkach oraz komplet naklejek do samodzielnego wykorzystania po skończonych zajęciach. Sami zdecydują jak oceniają swój udział w zajęciach oraz jakie mają opinie o danej książce. W Paszporcie może uczeń wpisać wszystkie przeczytane książki, nie tylko te na zajęciach bibliotecznych.

Opiekun: mgr Monika Kędra-Ziółkowska