Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację. Nasza placówka otrzymała kwotę 30 000,00 zł na zakup wyposażenia technicznego dla szkoły.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" zakupiliśmy:

• Drukarkę 3D z akcesoriami
  • Laptop do drukarki 3D
  • Zestaw oświetlenia, statyw
  • 2 roboty Q-SCOUT
  • Długopisy 3D
  • Zestaw do montażu z elektrotechniki
  • Stację lutownicza i mikrokontrolery
  • Klocki do samodzielnej konstrukcji

Zakupione akcesoria wykorzystywane będą na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej, fizyki, informatyki, języka polskiego, matematyki, muzyki i techniki.

Źródło: https://www.gov.pl/web/laboratoria