Sprawy uczniowskie załatwiane w sekretariacie

1. Wyrabianie legitymacji szkolnych:

Legitymacje szkolne wyrabiać mogą uczniowie od klasy I - VIII.

Do wyrobienia legitymacji szkolnej niezbędne jest:

- aktualne zdjęcie, które należy podpisać imieniem i nazwiskiem;

- podać swój adres zamieszkania;

- data i miejsce urodzenia.

Wyrobiona legitymacja powinna służyć uczniowi przez cały okres nauki w szkole.

2. Przedłużanie ważności legitymacji:

Legitymacja szkolna ważna jest do 30 września każdego roku. Przedłużanie ważności tego dokumentu odbywa się corocznie od 1 października.

3. Wnioski o stypendium naukowe:

Rodzice, prawni opiekunowie lub uczniowie mogą pobierać wnioski o stypendia, które po wypełnieniu składać należy w sekretariacie szkoły.

4. Karty wypadku:

Ubezpieczony uczeń może starać się o odszkodowanie z tytułu doznanego wypadku, bez względu na miejsce jego wystąpienia. Oznacza to, że nie ma znaczenia, czy wypadek miał miejsce w szkole, czy też poza szkołą. Wniosek pobiera się po zakończeniu leczenia i po jego wypełnieniu składa w oddziale PZU w Kraśniku. Warunkiem jest opłacone ubezpieczenie.

5. Ksero i faks:

W sekretariacie szkoły można skserować potrzebne materiały i dokumenty oraz wysłać faks.

Sprawy BHP w szkole

• każdy wypadek na terenie szkoły uczeń powinien zgłosić wychowawcy, nauczycielowi uczącemu lub pełniącemu dyżur

• druki na odszkodowania z tytułu urazów oraz wypadków uczniów prosimy pobierać w sekretariacie szkoły

• uczniowie są objęci ubezpieczeniem przez 24 godziny na dobę