Gminny Konkurs Mitologiczny - 20 maja 2010 r.

Finaliści:

I miejsce - Monika Kufel ( Zespół  Szkół im. Janiny Wierzchowskiej  w Liśniku Dużym)

II miejsce - Katarzyna Kawa ( Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej  w Mniszku)

III miejsce - Monika Majewska ( Zespół  Szkół im. Jana Twaroga w Księżomierzu)

„ W świecie bogów  i herosów"

20 maja 2010 roku  w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Karola Konopki

w Szczecynie odbył  się Gminny Konkurs Mitologiczny „W świecie bogów  i herosów". Był przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych  szkół podstawowych z terenu Gminy Gościeradów, którym nie jest obca tematyka mitologiczna.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielkę języka polskiego

panią Joannę Łukomską.

Celem konkursu było: propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji,

podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury antycznej,  rozwijanie postaw poznawczych wśród młodzieży oraz kształtowanie umiejętności i poszukiwania informacji w różnych źródłach.

Po zapoznaniu się z zakresem tematycznym konkursu, uczniowie przystąpili do

eliminacji, które odbyły się z szkołach macierzystych. Najlepsi z nich spotkali się na konkursie gminnym.

Zadania konkursowe wymagały od uczestników opanowania i spostrzegawczości.

Rywalizacja została połączona z  zabawą . Uczniowie udowodnili doskonałą znajomość

treści motów mitologicznych.

Po pasjonującej dogrywce przyznano wyróżnienia następującym  uczniów :

1. Dominika Mazur ( Zespół Placówek Oświatowych  im. Jana Pawła II w Gościeradowie)
  2. Kacper Rosły ( Zespół  Szkół im. Janiny Wierzchowskiej  w Liśniku Dużym)
  3. Ewa Kołtun ( Zespół Placówek Oświatowych  im. Jana Pawła II w Gościeradowie)
  4. Anżelika Prystupa ( Zespół Placówek Oświatowych  im. Jana Pawła II w Gościeradowie)
  5. Angelika Burak ( Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Karola Konopki  w Szczecynie)

Finaliści otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki. Wszystkim gratuluję uzyskania wysokich wyników.

opracowała Joanna Łukomska