6-latki w szkole

Zapisy do oddziału przedszkolnego lub klasy I

Informacja dla rodziców

dzieci 6-letnich

Drodzy rodzice,

Ustawa o systemie oświaty wprowadziła obniżenie wieku obowiązku szkolnego.

W latach 2009 – 2011 decyzja o rozpoczęciu nauki w szkole przez dziecko 6 – letnie należy do Rodziców. Dyrektor szkoły podstawowej może przyjąć Wasze dziecko do szkoły, jeżeli było objęte wychowanie przedszkolnym w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny.

Jeżeli Państwa dziecko nie było objęte wychowaniem przedszkolnym (w przedszkolu,
w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego) warunkiem przyjęcia do klasy pierwszej jest pozytywna opinia o możliwości rozpoczęcia przez dziecko spełniania obowiązku szkolnego, wydana przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną..

Jeżeli Państwa dziecko rozpocznie naukę w kl I od 1 września 2009 roku to będzie uczyło się według nowej podstawy programowej dostosowanej do indywidualnego rozwoju każdego dziecka.

Rodzice do Was należy decyzja, czy dziecko rozpocznie naukę w szkole, czy pozostanie w oddziale przedszkolnym.